O kapele

Home » O kapele

KOFE-IN patří mezi stálice české klubové a festivalové scény. Za svůj poslední singl Bouře skupina získala Cenu Jantar v kategorii Píseň roku. Současně skupina získala za tento singl i cenu Českého rozhlasu Zlatá dvanáctka. Kromě těchto ocenění skupina v minulosti opakovaně bodovala v hudební anketě Žebřík, v kategoriích Píseň roku, Album roku a Objev roku. Písně Jediná a Kladu tě na vodu se těšily přízni televizních fanoušku v hudebních pořadech Medúza nebo Pětka v Pomeranči a píseň Sebe mi dej se v této televizní hitparádě udržela déle než 8 týdnů.

Skupina opakovaně koncertovala na těch největších českých festivalech jako Colours of Ostrava nebo Rock for People, ale i na nekonečné řadě dalších menších festivalů. KOFE-IN mimo jiné spolupracoval se zpěvačkami Klárou Vytiskovou, Katarínou Landlovou, známou ze soutěže Česko Slovensko má talent, nebo violoncellistkou Terezií Kovalovou. Píseň a videoklip Dívčí byl vybrán do cyklu České televize Písně českých básníků.

Jednotliví členové KOFE-IN se podílejí na řadě hudebních projektů, které se rozprostírají od jazzu, alternativy, přes indie rock, metal či punk až k hudebním performancím a divadelním představením. Frontmanem KOFE-IN je renesanční osobnost Jan Kunze, jehož umělecký záběr kromě hudby přesahuje také do literatury a výtvarného umění.